بازار مولوی
رنج قیمت: ارزان

احتمال زیاد پیش آمده که گذرتان به بازار مولوی افتاده باشد. بازار مولوی از گذشته از نقاط مهم شهر برای مردم تهران بوده است؛ قدمت این بازار به اواخر دوران قاجاریه بازمی‌گردد و از آن روز تا به حالا به حیات اقتصادی خود ادامه داده‌. در بازار مولوی همه چیز می‌توانید پیدا کنید و به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن یافت می‌شود. به صورت تخصصی این بازار مرکز فروش انواع مواد غذایی، پرده و پارچه، شوینده و بهداشتی، حوله و پتو، فرش، وسایل خانه و آشپزخانه و آجیل و خشکبار است. بخشی از این بازار در قدیم به محل فروش حیوانات شهرت داشت که چند سالی است بساط فروش حیوانات از این بازار جمع‌آوری شده.

به دلیل تنوع اجناس زیادی که می‌توانید در بازار مولوی پیدا کنید و همچنین ارزان بودن کالاها، این بازار از اهمیت زیادی برخوردار است. برای آشنایی بیشتر با این بازار در ادامه با تهرانیکا همراه باشید.

بازار مولوی کجاست؟

بازار مولوی در خیابان مولوی از میدان قیام شروع شده و تا تقاطع خیابان تختی بعد از میدان محمدیه ادامه پیدا می‌کند. همچنین قسمتی دیگر از آن از چهارراه مولوی در خیابان صاحب‌جمع تا میدان شوش ادامه می‌یابد. خیابان‌های رئیس عبداللهی و آتش‌نشانی که موازی با خیابان صاحب‌جمع از خیابان مولوی آغاز می‌شوند؛ بخش‌های دیگر این بازار را تشکیل می‌دهند.

بازار مولوی دسترسی خوبی به وسایل حمل و نقل عمومی دارد؛ همچنین در این بازار چندین پارکینگ وجود دارد که با خرید مجوز روزانه طرح ترافیک می‌توانید به این بازار مراجعه کرده و از این پارکینگ‌ها استفاده کنید و وسایل خریداری شده خود را با ماشین شخصی‌تان حمل کنید.

بازار مولوی
بازار مولوی
بازار مولوی
بازار مولوی

پارکینگ‌های بازار مولوی

ساعت کاری بازار مولوی

ساعت کاری اصناف بازار مولوی یکسان نیست. مغازه‌ها و پاساژهای مختلف تا ساعات متفاوتی مشغول به کار هستند. اما اغلب آنها از ساعت ۹ صبح تا ۵ و نیم عصر باز هستند. در روزهای تعطیل نیز اغلب کسبه بازارِ مولوی باز هستند.

در بازار مولوی چه چیزهایی می‌توانیم بخریم؟

بازار مولوی یکی از بازارهای مهم و پرتردد عمده‌فروشی در تهران است. هرچند که با ساخت و ساز مراکز تجاری در سال‌های اخیر در سطح شهر اندکی از رونق بازار مولوی کاسته شده اما این بازار هنوز هم جای سوزن انداختن ندارد. کالاهای مختلفی در این بازار به صورت عمده و جزئی به فروش می‌رسند اما این بازار بیشترین شهرت خود را از مراکز فروش مواد غذایی، پارچه و پرده، آجیل و خشکبار و لوازم خانگی دارد.

در بازار مولوی همه چیز پیدا خواهید کرد؛ از اسباب‌بازی، سیگار، توتون و تنباکو گرفته تا فرش، پوشاک، کیف وکفش، ظروف پلاستیکی، ابزار آلات، لوازم خانگی و… اگر به دنبال خرید این نوع کالاها با قیمت مناسب هستید بازارِ مولوی می‌تواند بهترین مقصد برای خرید شما باشد. تنوع کالاها در این بازار آنقدر زیاد است که به هیچ وجه نباید برای خرید عجله کرد. در دنیای شهر فرنگ مولوی چرخی بزنید و حسابی تماشا کنید تا از این همه تنوع بهترین انتخاب را داشته باشید.

بازار حضرتی بازار تهران
بازار حضرتی
بازارچه امین السلطان
بازارچه امین السلطان
خیابان اردستانی
خیابان اردستانی
چهارراه مولوی
چهارراه مولوی

راهنمایی خرید از بازار مولوی

میدان محمدیه: این میدان یکی از مراکز مهم فروش انواع مواد غذایی در تهران است. برای تهیه هرگونه مواد غذایی با قیمت مناسب، میدان محمدیه مرکز خرید بسیار خوبی است.

بازار حضرتی: در بازار حضرتی می‌توانید کیف و کفش، اسباب‌بازی، ظروف پلاستیکی، سیگار، توتون و تنباکو تهیه کنید. مقاله بازار حضرتی

کاروانسرای خانات: کاروانسرای خانات از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین بازارهای فروش آجیل و خشکبار در تهران است. این کاروانسرا در خیابان صاحب‌جمع قرار دارد.

خیابان صاحب‌جمع: خیابان صاحب جمع که یک تقاطع مهم با خیابان مولوی را تشکیل می‌دهد و میدان امین‌السلطان در میان آن، بورس لوازم پلاستیکی، لوازم خانگی، آجیل و خشکبار و مواد غذایی است.

خیابان اردستانی: خیابان اردستانی در محله مولوی از مراکز فروش پرده و پارچه و لوازم خانگی است. بازار مولوی از مراکز قدیمی‌ فروش پارچه در تهران است. قسمت تجاری خیابان اردستانی از میدان امین‌السلطان شروع شده تا خیابان رئیس عبداللهی ادامه می‌یابد.

خیابان رئیس عبداللهی: این خیابان هم یکی از بورس‌های مهم پارچه و پرده در بازار مولوی است. در این بازار می‌توانید پارچه را با قیمت مناسب‌تری نسبت به خیابان زرتشت، بازار عبدل‌آباد و بازار خیابان گاندی تهیه کنید.

خیابان مولوی: خیابان مولوی از میدان قیام تا خیابان تختی بورس فروش لوازم بهداشتی، سیگار، لوازم پلاستیک، مواد غذایی، ابزار و لوازم خانگی است.

کلام آخر
بازارِ مولوی هم فال است و هم تماشا. این بازار یکی از مراکز مهم خرید تهران است که در این مقاله سعی کردیم آنرا به شما معرفی کنیم و توضیحاتی درباره مهم‌ترین مراکز خرید این بازار ارائه دهیم و راه‌های دسترسی به آنان را به شما نشان دهیم. 

برچسب‌ها: بازار مولوی، خیابان مولوی