بازار چهارسو
رنج قیمت: مناسب

بازار چارسو، مرکز خرید چندمنظوره‌ای است که فعالیت تجاری، تفریحی و فرهنگی دارد. اگر به دنبال خرید دستگاه‌های دیجیتال هستید، بازار چارسو از معتبرترین مراکز خرید تهران در این زمینه است. همچنین پردیس سینمایی چارسو یکی از استانداردترین سالن‌های سینما در ایران است. برای آشنایی بیشتر با مجتمع تجاری‌فرهنگی چارسو تا آخر مقاله همراه ما باشید.

بازار چارسو در یک نگاه

 • پاساژ چارسو یکی از پاساژهای جدید تهران است که به عنوان مرکزی فرهنگی‌تجاری فعالیت دارد.
 • در مجتمع بازار چارسو انواع محصول الکترونیکی نظیر موبایل عرضه می‌شود.  
 • طبقه پنجم بازار چارسو یک فودکورت بزرگ است.
 • طبقه هفتم و هشتم پاساژ چارسو پردیس سینمایی است که با مجهزترین و بروزترین امکانات فیلم‌ها را نمایش می‌دهد.
 • فروشگاه‌های پاساژ چارسو معتبر هستند.

معرفی پاساژ چارسو

بازار یا پاساژ چارسو یک مرکز تجاری‌فرهنگی است که در آن انواع کالاهای دیجیتال، لوازم خانگی و ابزار موسیقی به فروش می‌رسد. طبقات بالایی بازار چارسو نیز پردیس سینمایی است که فیلم‌های روز ایران را نمایش می‌دهد. چارسو، کلمه‌ای ایرانی و نام یکی از سالن‌های تئاتر قدیمی‌ ایران است. این مجتمع چند منظوره در سال ۱۳۹۱ ساخته شد.

در بازار چارسو چه چیزهایی می‌توانیم بخریم؟

بازار چارسو از بزرگترین مراکز خرید کالاهای دیجیتال در ایران است که امکانات بسیاری را برای رفاه حال مشتریان و بازدیدکنندگان در نظر گرفته است. انواع گوشی‌های همراه با برندهای مختلف، لپ‌تاپ و همچنین لوازم جانبی آنها، انواع کنسول بازی، ابزار موسیقی، لوازم خانگی و… در  بازار چارسو به فروش می‌رسد.

قیمت و کیفیت در بازار چارسو

بازار چارسو یکی از معتبرترین مراکز خرید کالاهای دیجیتال در ایران است. قیمت کالاهایی که در فروشگاه‌های بازار چارسو عرضه می‌شود مناسب است. فروشگاه‌ها معمولا در چنین مراکز خریدی رقابتی عمل می‌کنند. همچنین کیفیت و اصالت کالایی که از بازار چارسو می‌خرید گارانتی شده‌است.

راهنمای طبقات پاساژ چارسو

مجتمع تجاری‌فرهنگی چارسو شامل سه قسمت اصلی مرکز خرید، فودکورت و پردیس سینمایی است. این سه قسمت در ۷ طبقه سازماندهی شده‌اند:

 • طبقه همکف: بورس لوازم خانگی و صوتی‌تصویری
 • طبقات اول تا چهارم: بورس کالاهای دیجیتال و لوازم جانبی
 • طبقه پنجم: فودکورت
 • طبقه ششم: سالن انتظار سینما، تئاتر و برگزاری ایونت‌ها
 • طبقه هفتم: پردیس سینمایی چارسو
 • طبقه هشتم: سالن ششم پردیس سینمایی چارسو

در ادامه توضیحاتی درباره قسمت‌های مختلف ارائه می‌دهیم.

بازار چارسو، بورس کالای دیجیتال و لوازم جانبی

طبقه یک تا چهار بازار چارسو، بورس کالاهای دیجیتال و لوازم جانبی است. از پله‌های برقی که به سمت بالا حرکت می‌کنید، فروشگاه‌های ویژه محصولات دیجیتال را می‌بینید. در فروشگاه‌های پاساژ از انواع و اقسام گوشی همراه برندهای مختلف گرفته تا انواع لپ‌تاپ، گجت‌ها و کنسول‌های بازی روز دنیا فروخته می‌شود. این بخش از مجتمع تجاری چارسو پرترددترین بخش پاساژ است و روزانه شاهد حضور خریداران زیادی است. در این مرکز علاوه بر فروش محصولات دیجیتال، تعمیر موبایل و لپ‌تاپ‌ نیز انجام می‌شود. تنوع بالا و قیمت‌های مناسب، از دیگر ویژگی‌های مثبت این مرکز است. شما می‌توانید برای خرید کالا از پرسنل فروشگاه‌ها مشاوره بگیرید تا بهترین خرید را داشته‌باشید.

بورس لوازم خانگی و صوتی تصویری

چندین برند مشهور و شناخته‌شده لوازم خانگی در طبقه همکف بازار چارسو شعبه دارند. بعد از ورود به این مرکز تجاری تفریحی می‌توانید نمایندگی‌ها را ببنید که در فضای طبقه همکف فعالیت دارند. این فروشگاه‌ها معمولا تخفیف‌های ویژه‌ای دارند.

فوردکورت بازار چارسو

طبقه پنجم مجتمع چارسو، فودکورت بزرگی دارد که با توجه به دیوار شیشه‌ای دورتادور آن، دید کاملی به مرکز شهر تهران دارد و لذت صرف غذا در محیطی مدرن را دوچندان می‌کند. فودکورت بازار چارسو از لحاظ بهداشتی بسیار پاکیزه است و در آن غذاهایی با کیفیت طبخ می‌شود. این طبقه، دارای چندین رستوران است و ظرفیت بالایی دارد. رستوران‌های چیتر چیکن، رستوران ایتالیایی سوفیا و رستوران ویژه غذاهای مدیترانه‌ای، شناخته‌شده‌ترین این رستوران‌ها هستند. همچنین کافه امیر شکلات، رستوران ضیافت ایرانی و سی‌کافه، کافه‌های فودکورت بازار چارسو هستند.

در فودکورت پاساژ چارسو برای انواع سلیقه‌، غذا وجود دارد. صفحه نمایش بزرگی که در سالن وجود دارد تیزر فیلم‌های روی پرده سینما را نمایش می‌دهد؛ حتی گاهی رویدادهای مهم ورزشی مثل جام جهانی فوتبال نیز از این نمایشگر پخش می‌شود.

پردیس سینمایی چارسو

پردیس سینمایی چارسو، دارای ۶ سالن با تکنولوژی صدا و تصویر مدرن است و نزدیک به هزار نفر ظرفیت دارد. همه روزه از ساعت ۱۴ نمایش فیلم‌ها شروع می‌شود. علاوه بر پخش فیلم‌های روز گیشه، از سالن‌ها پردیس سینمایی چارسو برای اجرای کنسرت یا برگزاری فستیوال‌ها و همایش‌ها نیز استفاده می‌شود. محیط خارجی سینما با فرش قرمز و معماری زیبا، شما را به یاد فرش قرمز جشنواره‌های سینمایی می‌اندازد. همچنین اکران خصوصی و عمومی بعضی از فیلم‌ها به همراه مصاحبه و نشست عوامل فیلم در مجموعه بازار چارسو برگزار می‌شود. از دیگر ویژگی‌های پردیس سینمایی چارسو، جایگاه‌های ویژه‌ای است که برای تماشاگران معلول در نظر گرفته شده‌اند.

بررسی نکات مثبت و منفی بازار چارسو

این مرکز خرید، چندمنظوره است و بازدیدکنندگان علاوه بر خرید کردن؛ می‌توانند به شکم‌گردی و تماشای فیلم هم بپردازند. معماری زیبا و فضای منحصربه‌فردی دارد. دارای امکاناتی مدرن و کارآمد نظیر آسانسور و پارکینگ با ظرفیت مناسب است. دسترسی خوبی دارد چرا که در مرکز شهر واقع شده‌است اما از ویژگی‌های منفی این مجتمع، قرارگیری در محدوده طرح ترافیک و منطقه شلوغ مرکزی تهران را می‌توان عنوان کرد.

معماری مجتمع تجاری‌فرهنگی چارسو

معماری پاساژ چارسو به سبک مدرن و اکسپرسیونیستی است؛ به گونه‌ای که انگار سه تکه نامنظم روی هم لغزیده‌اند و اصلی‌ترین عامل تفاوت این مجتمع با ساختمان‌های قدیمی مجاور نیز همین است. علاوه بر نمای بیرون، معماری داخلی پاساژ نیز جالب است. قرارگیری یک فضای خالی بزرگ در مرکز مجموعه و حرکت پله‌های برقی در اطراف آن، ضمن ایجاد یکپارچگی، حرکت بین طبقات را برای بازدیدکنندگان به تجربه‌ای خاص تبدیل می‌کند. این بازار پانزده هزار مترمربع فضای تجاری، ۳۳۰ باب مغازه و هزار واحد پارکینگ دارد.

یکی از نکات اصلی معماری بازار چارسو، تغییر فضای کسب و کار سنتی و ترکیب فضای مدرن و امروزی با مفاهیم اصیل معماری ایرانی است. گروه معماری «بن‌سار»، به عنوان مسئول طراحی و ساخت بنای چارسو انتخاب شدند. «محمد مجیدی»، معمار ایرانی، سرپرستی طراحی و ساخت این مجموعه را برعهده گرفت. ایشان به شکل فوق‌العاده‌ای الگوهای معماری سنتی ایرانی را با معماری مدرن و امروزی ترکیب کرد. معماری بی‌نظیر بازار چارسو، زیبایی و درخشندگی شگفت‌انگیزی به این نقطه از مرکز تهران بخشیده‌است. رنگ سفید به‌کار رفته در بنا به شکل ویژه‌ای در زیبایی مجموعه نقش دارد و تناقض خیره‌کننده‌ای با محیط اطراف خود ایجاد کرده‌است.

حرف آخر

مجتمع تجاری فرهنگی چارسو به بورس فروش کالاها و لوازم دیجیتال معروف است اما این مجموعه‌ فوق‌العاده تنها به فروش محصولات دیجیتال محدود نمی‌شود و به عنوان یکی از مراکز فرهنگی تهران نیز شناخته می‌شود. مجتمع چارسو بنایی به سبک مینیمال است که هنر و تجارت را در کنار هم به مخاطبان خود عرضه می‌کند. برای آشنایی با دیگر مراکز خرید تهران صفحه مراکز خرید تهرانیکا را ببینید.

برچسب‌ها: بازار چارسو، بن سار، پردیس سینمایی، محمد مجیدی