بازارچه عودلاجان

عودلاجان از قدیمی‌ترین محلات تهران است که در دل خود بازارچه سنتی و زیبایی دارد که به بازارچه عودلاجان شهرت دارد. خرید از این بازارچه هم فال است و هم تماشا؛ بازارچه‌ای سنتی با حال و هوای نوستالژیک که مرکز فروش صنایع دستی است. حجره‌ها و فضای سنتی بازارچه به طور کلی حس و حال بازارهای قدیمی را تداعی می‌کند.

بازارچه سنتی عودلاجان از توریستی‌ترین مناطق بازار تهران به حساب می‌آید. شمار زیادی گردشگر ایرانی و خارجی هر روز برای دیدن بازارچه عودلاجان به بازار تهران می‌روند تا هم خرید کنند و هم زیبایی‌های بازار سنتی را تماشا کنند و دلیل چنین استقبالی حال و هوای سنتی بازارچه است که بعد از مرمت بازارچه در سال ۱۳۹۵ به زیباترین شکل بازسازی شده‌است.

بازارچه عودلاجان
بازارچه عودلاجان

در بازارچه سنتی عودلاجان چه چیزهای می‌توانیم بخریم؟

بازارچه عودلاجان محل فروش صنایع دستی است. این بازارچه یکی از مراکز مهم و شناخته شده فروش صنایع دستی در تهران است و آنرا می‌توانید شبیه به بازار صنایع دستی در خیابان ویلا (نجات‌الهی) بدانید. هر چند که باد بگوییم این بازارچه را نمی‌توانیم رقیب بازار صنایع دستی خیابان ویلا بدانیم. در این بازارچه شما می‌توانید انواع صنایع دستی نظیر آثار منبت‌کاری شده، سوزن‌دوزی، ظروف میناکاری شده، آثاری با هنر قلم‌زنی، کیف، کفش و گیوه دست دوز، لباس‌های سنتی، انواع سفال، فرش، گلیم، جاجیم و گبه را تهیه کنید. محصولاتی که بازارچه عودلاجان به فروش می‌رسند از تنوع بسیار خوبی برخوردارند.

سخن آخر

بازارچه عولاجان بازاری سنتی است در دل محله‌ی تاریخی عودلاجان. بازارچه‌ای با معماری دلنشین که مرکز خرید انواع صنایع دستی است. در این مقاله سعی کردیم این بازارچه تاریخی را به شما معرفی کنیم.