کوچه تمدن

کوچه تمدن یکی از ‌کوچه های چتری خوش رنگ تهران است که در راسته‌ چرم فروشان خیابان فردوسی و در جوار بازار چرم تمدن واقع شده است. این کوچه مورد علاقه بلاگرها و رهگذرانی است که علاقمندند تا از خودشان عکاسی کنند.

اگر از خیابان فردوسی عبور کنید، کوچه‌ای خاص و رنگارنگ در این خیابان پرخاطره توجه شما را به خودش جلب می‌کند. سر کوچه در اغلب مواقع کسی هست که با سماور و چای از میهمانان پذیرایی می‌کند؛ باجه زرد رنگ تلفن و مجسمه مردی دلار فروش که درون باجه در حال صحبت کردن است، فولکس واگن آبی رنگی که در وسط کوچه پارک کرده، دیوارها و سنگ‌ فرش‌های رنگی، دوچرخه‌ و ساعتی که به دیوار یکی از منازل آویزان شده، پروانه‌ای که میان بال‌های‌اش می‌توانید از خودتان عکاسی کنید، صندلی‌های چوبی، چترهایی رنگارنگی که به ارتفاع ۵-۶ متر در هوا معلقند، از جذابیت‌های کوچه تمدن هستند؛ این جذابیت‌ها رهگذران را ترغیب‌ می‌کند برای تماشا کوچه توقف کنند.

کوچه تمدن
کوچه تمدن
کوچه تمدن
کوچه تمدن

هر زمان به این کوچه سری بزنید حتما عده‌ای را مشاهده می‌کنید که وقتشان را صرف عکاسی از خود یا دوستانشان‌ می‌کنند.

کوچه تمدن کجاست؟

از میدان فردوسی به سمت چهارراه استانبول که قدم بزنید در سمت راست خیابان فردوسی می‌توانید تابلوی کوچه را مشاهده کنید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که چنین محیط زیبایی با خلاقیت و ابتکار کسبه‌ محل راه‌اندازی شده تا علاوه بر اهداف اقتصادی باعث شور و نشاط رهگذران شود.

دسترسی کوچه تمدن با مترو

ایستگاه فردوسی خط ۴ مترو نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به کوچه تمدن است. ایستگاه فردوسی تا کوچه، ۵ دقیقه پیاده‌روی فاصله دارد.

دسترسی کوچه تمدن با بی‌آرتی

ایستگاه بی‌آرتی میدان فردوسی با ۱۰ دقیقه پیاده‌روی، نزدیک‌ترین ایستگاه بی‌آرتی به کوچه چتری تمدن است.

هر وقت گذرتان به میدان یا خیابان فردوسی افتاد حتما سری به این کوچه چتری بزنید تا چشمانتان از زیبایی و رنگ پر شود.

برچسب‌ها: بازار چرم فردوسی، کوچه تمدن، کوچه‌های چتری تهران

دیدگاهتان را بنویسید