پل معلق پارک نهج البلاغه
ورودی پولی رنج قیمت: مناسب

پل معلق پارک نهج البلاغه یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های این پارک زیباست. در این مطلب به معرفی این پل و بانجی جامپینگ آن می‌پردازیم.

پل معلق پارک نهج البلاغه

به دلیل گذر رودخانه فرحزاد از میان بوستان نهج البلاغه و به دو قسمت تقسیم شدن این پارک، در سال ۱۳۸۹ خورشیدی پل معلقی در این بوستان ساخته شد تا دو قسمت مجزای پارک را به هم متصل کند. این پل که دقیقا بالای رودخانه فرحزاد ساخته شده است؛ دارای ارتفاع ۶۵ متری و طولی در حدود ۲۸۵ متر ‌است‌‌. عرض ۲ متری پل معلق پارک نهج البلاغه باعث شده تا ۲۰۰ نفر همزمان بتوانند روی آن تردد کنند.

مراحل ساخت پل معلق نهج البلاغه
مراحل ساخت پل معلق نهج البلاغه
مراحل ساخت پل معلق نهج البلاغه

پل معلق روی دره نهج البلاغه، اتصال دهنده پارک نهج البلاغه و پارک پردیسان است و با نام پل معلق آسمان نیز شناخته می‌‌شود. این پل معلق در سال ۱۳۹۷ افتتاح شد و از بالای آن نمای برج میلاد، قسمتی از پل طبیعت و نمای کلی‌ای از شهر تهران قابل مشاهده است. اگر دلتان می‌خواهد لذت قدم زدن روی پل معلق را تجربه کنید، در اولین فرصت به پارک نهج البلاغه فاز ۲ بروید و از فراز پل معلق منظره‌ بی‌نظیر شب در تهران را تماشا کنید. فقط فراموش نکنید که حتما باید برای قدم گذاشتن روی این پل، بلیط تهیه کنید.

پل معلق نهج البلاغه آنچنان که از اسمش پیداست معلق نیست. شاید هنگام راه رفتن روی آن حرکات آرامی را احساس کنید اما به هیچ عنوان حرکات سریع و خطرناکی را روی آن احساس نمی‌‌کنید. پل آسمان امن و مهندسی ساز است و یکی از جاذبه‌‌های گردشگری تهران است که منظره چشم نواز تهران را به شما عرضه میکند.

فیمت بلیت پل معلق پارک نهج البلاغه

در سال ۱۴۰۱ قیمت بلیت پل معلق ۲۰٬۰۰۰ تومان است.

پل معلق پارک نهج البلاغه
بانجی جامپینگ نهج البلاغه
ویوی پل معلق پارک نهج البلاغه

بانجی جامپینگ

سقوط آزاد از روی پل معلق و ارتفاع ۶۵ متری، از هیجان‌انگیزترین تفریحات و البته پرطرفدار در بوستان نهج البلاغه است. بانجی جامپینگ پارک نهج البلاغه بر روی پل معلق این پارک قرار دارد و اگر شما هم دوست‌‌دار هیجان هستید از این پارک دیدن کنید. قبل از انجام سقوط آزاد فشار خون شما گرفته می‌‌شود و بعد از مطمئن شدن از سلامت شما، به شما اجازه استفاده از بانجی جامپینگ داده می‌‌شود. محدودیت وزنی بانجی جامپینگ در پارک نهج البلاغه ۱۲۰ کیلوگرم است و بهای بلیت استفاده از آن نیز با توجه به وزن شما متغیر است.

ساعت کاری بانجی جامپینگ نهج البلاغه

روزهای عادی از ساعت ۱۴ تا ۲۲ و پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲.

قیمت بلیت بانجی جامپینک نهج البلاغه

در سال ۱۴۰۱ قیمت بلیت قیمت بانجی جامپینگ حدود ۶۰۰٬۰۰۰ تومان است.

دسترسی پل معلق پارک نهج البلاغه

پل معلق پارک نهج البلاغه در فاز دوی این پارک قرار دارد. این پل از شرق به پارک پردیسان و از غرب به شهرک هما در بزرگراه اشرفی راه دارد.

دسترسی به پل معلق نهج البلاغه با ماشین شخصی

از بزرگراه حکیم غرب وارد بزرگراه اشرفی شمال شده و پس از طی ۵۰۰ متر داخل کوچه آذری و سپس بلوار عربشاهی شوید؛ در انتهای بلوار عربشاهی، پارکینگ فاز دوی پارک نهج البلاغه را مشاهده می‌کنید.

دسترسی به پل معلق نهج البلاغه با مترو

برای رفتن به فاز ۲ پارک نهج البلاغه (پل معلق) می‌توانید در ایستگاه صنعتِ خط ۷ مترو پیاده شده و با تاکسی‌های فاز ۶ شهرک و یا اتوبوس خط ۲۹۳ صنعت-شریف خود را به فاز ۱ رسانده و در مسیر سرپایینی درون پارک تا پل معلق پیاده‌روی کنید؛ و یا در ایستگاه یادگارِ خط ۶ مترو پیاده شده و با ۲۵ دقیق پیاده‌روی در سربالایی خود را به پارک برسانید.

برچسب‌ها: بانجی جامپینگ نهج البلاغه، پارک نهج‌البلاغه، پل معلق نهج البلاغه

دیدگاهتان را بنویسید