پیست دوچرخه سواری چیتگر
رنج قیمت: مناسب

پارک جنگلی چیتگر از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پارک‌های پایتخت است که با داشتن درختان فراوان، کمک بسیاری به تلطیف هوای شهر می‌کند و از این رو به عنوان یکی از ریه‌های اصلی تهران شناخته می‌شود. این پارک جنگلی بسیار وسیع، امکانات تفریحی و گردشی فراوانی در خود دارد. پیست دوچرخه سواری چیتگر یکی از امکانات ورزشی خوب این پارک است.

انواع پیست دوچرخه سواری پارک چیتگر

پارک جنگلی چیتگر با داشتن چند پیست مختلف، از بهترین مکان‌ها برای انجام ورزش دوچرخه‌سواری است. این بوستان با داشتن چهار پیست سرعت با طول ۱۷۰۰ متر، استقامت با طول ۵ کیلومتر، کوهستان و بانوان در مجموع حدود ۳۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه‌سواری دارد. این پیست از بهترین و قدیمی‌ترین پیست‌های دوچرخه‌سواری در تهران است که از دو مسیر کوتاه و بلند تشکیل شده‌اند.

 دوچرخه سواری در این مسیر‌ها از امنیت زیادی برخوردار است. در طول رکاب‌زنی تابلوهای راهنمایی زیادی در کنار پیست نصب شده‌اند که هم طول مسیر طی شده را به شما نشان می‌دهند و هم شما را برای ادامه مسیر راهنمایی می‌کنند. عابران پیاده اجازه تردد در این مسیرها را ندارند به همین دلیل با خیال راحت می‌توانید دوچرخه سواری کنید و لذت ببرید. وجود آلاچیق‌ها در طول مسیر به شما این امکان را می‌دهد تا گاهی برای استراحت توقف کنید.

اگر تازه‌کار هستید پیشنهاد می‌کنیم از پیست استقامت استفاده کنید به این دلیل که پیست سرعت به دوچرخه سوارانی اختصاص دارد که دارای مهارت کافی برای دوچرخه سواری هستند. مسیر پیست کوهستانی نیز به دلیل مناظر زیبایی که دارد از محبوب‌ترین پیست‌های دوچرخه سواری در تهران است.

در پارک جنگلی چیتگر چند غرفه برای کرایه دوچرخه وجود دارد اما مدتی است که این غرفه‌ها فعالیتی ندارند. پس حتما به خاطر داشته باشید که برای استفاده از پیست دوچرخه سواری این بوستان حتما با خودتان دوچرخه ببرید. در ادامه می‌توانید عکس‌های پیست دوچرخه سواری چیتگر را ببینید.

پیست دوچرخه سواری چیتگر
پیست دوچرخه سواری چیتگر
پیست دوچرخه سواری چیتگر
پیست دوچرخه سواری چیتگر
برچسب‌ها: پارک چیتگر، پیست دوچرخه چیتگر