موزه خودروهای تاریخی
ورودی پولی

موزه خودروهای تاریخی تهران، کلکسیونی ویژه و خاص از کمیاب‌ترین خودروهای جهان است. این موزه بهشت ماشین‌بازهاست؛ به این دلیل که برخی از اتومبیل‌های این موزه هیچ نمونه مشابه دیگری در جهان ندارند؛ ساکنان این موزه، اتومبیل‌های کهن‌سالی هستند که چرخ هرکدامشان سال‌هاست از حرکت باز ایستاده اما علی‌رغم این سکون هنوز وقار و شکوهشان را از دست نداده‌اند؛ وقتی به تماشای موزه می‌روید آنها را می‌بینید که با غرور در گوشه‌ای به انتظار شما ایستاده‌اند تا از زیبایی و اصالت‌شان تعریف کنید و از تماشا کردنشان لذت ببرید. برای آشنایی بیشتر موزه خودروهای تاریخی با تهرانیکا همراه باشید.

موزه خودروهای تاریخی کجاست؟

موزه خودروهای تاریخی در کیلومتر یازده جاده مخصوص کرج، نبش خیابان ۲۵، جنب فروشگاه سپه قرار دارد. موزه در محله شهرک استقلال و منطقه ۲۱ واقع شده‌است.

دسترسی موزه خودروهای تاریخی با مترو

ایستگاه متروی چیتگر خط ۵ صادقیه‌گلشهر، نزدیک‌ترین ایستگاه به موزه خودروهای تاریخی است؛ بعد از خارج شدن از ایستگاه مترو، سوار اتوبوس خط ۲۵۱ شهرکِ دانشگاه شده و در ایستگاه فروشگاه سپه پیاده شوید.

ایستگاه متروی میدان آزادی خط ۴، ایستگاه دیگری است که می‌توان برای رسیدن به موزه از آن استفاده کرد؛ بعد از خارج شدن از ایستگاه، سوار یکی از اتوبوس‌های خط ۲۵۰ شهرک آزادی یا ۲۵۲ وردآورد شده و در ایستگاه فروشگاه سپه پیاده شوید؛ همچنین می‌توانید سوار تاکسی‌های شهر قدس شده و در کیلومتر ۱۱ بزرگراه لشگری پیاده شوید.

دسترسی موزه خودروهای تاریخی با ماشین

موزه خودروهای تاریخی در کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص کرج قرار دارد. شما می‌توانید از طریق بزرگراه آزادگان یا میدان آزادی وارد جاده مخصوص شده و بعد از خروجی بلوار کوهک وارد لاین کندرو بشوید؛ سپس با طی حدود یک کیلومتر به کوچه ۲۵ می‌رسید.

دسترسی موزه خودروهای تاریخی با بی‌آرتی

خطوط ۱، ۲ و ۱۰ بی‌آرتی تهران در میدان آزادی ایستگاه دارند؛ بعد از خارج شدن از ایستگاه، سوار یکی از اتوبوس‌های خط ۲۵۰ شهرک آزادی یا ۲۵۲ وردآورد شده و در ایستگاه فروشگاه سپه پیاده شوید؛ همچنین می‌توانید سوار تاکسی‌های شهر قدس شده و در کیلومتر ۱۱ بزرگراه لشگری پیاده شوید.

مظفرالدین‌شاه سوار بر ماشین بخار گاردنر-سرپوله
مظفرالدین‌شاه سوار بر ماشین گاردنر-سرپوله مدل 50hp (تحویل زمستان ۱۲۸۱)
ماشین گاردنر-سرپوله مخصوص مظفرالدین‌شاه
ماشین بخارسوز گاردنر-سرپوله مخصوص مظفرالدین‌شاه (تحویل زمستان ۱۲۸۱)

نخستین اتومبیل چه زمانی وارد ایران شد؟

اتومبیل، سوغاتی بود که مظفرالدین‌شاه قاجار، از سفر اولش به فرنگ در سال ۱۲۷۹ شمسی برای ما آورد. سعدالدوله وزیرمختار او در بلژیک اتومبیل‌هایی مختلفی به شاه نشان داد. مظفرالدین‌شاه اتومبیل بخارسوز کارخانه گاردنر-سرپوله (شرکت آمریکایی‌فرانسوی) را انتخاب کرد؛ سرپوله به شاه آموزش رانندگی هم داد؛ مظفرالدین‌شاه به پاس خدمات سرپوله نشان افتخار شیروخورشید به او اهدا کرد.*

این اتومبیل و مکانیکش (راننده) از طریق روسیه به انزلی و سپس به قزوین فرستاده شدند. شاه در راه بازگشت از سفر فرنگ، چهارشنبه ۲۹ آبان‌ماه سال ۱۲۷۹ شمسی در کنار دروازه تهرانِ شهر قزوین، سوار اتومبیل بخارسوز گاردنر-سرپوله شد.* این اتومبیل به علت خروج بخار آب از اگزوزش در میان مردم به «کالسکه آتشی» معروف شد.

کمپانی گاردنر-سرپوله، ۴ اتومبیل دیگر از جمله ماشین زردرنگ مدل 50HP که مخصوص مظفرالدین‌شاه ساخته شده بود نیز برای دربار قاجار ساخت و به ایران فرستاد. از این زمان تا دوران مشروطه اتومبیل‌های کمی وارد ایران شد؛ ناظم‌الاسلام کرمانی وقایع نگار دوره مشروطه می‌گوید در سال ۱۲۸۳ شمسی ۱۰ اتومبیل در تهران تردد داشته است.

لئون سرپوله
لئون سرپوله سازنده اولین ماشین‌های وارد شده به ایران
درباریان در کنار مظفرالدین‌شاه که سوار بر اتومبیل گاردنر-سرپوله است.
مظفرالدین‌شاه سوار بر اتومبیل گاردنر-سرپوله درکنار درباریان
لئون سرپوله در حال آموزش رانندگی به مظفرالدین‌شاه
لئون سرپوله در حال آموزش رانندگی به مظفرالدین‌شاه
میزان خروج بخار از اگزوز ماشین گاردنر-سرپوله مدل 50HP
میزان خروج بخار از اگزوز ماشین گاردنر-سرپوله مدل 50HP

در واقع ثروتمندان و اشراف تهرانی نخستین کسانی بودند که سواری‌ با کورکی فورد که سرعتی معادل با ۴۰ کیلومتر در ساعت داشت را در ایران تجربه کردند. از آن روزگار تاکنون بیش از یک قرن می‌گذرد و امروز اتومبیل یکی از کاربردی‌ترین ابزار زندگی ما است. موزه خودروهای تاریخی، موزه‌ای است که بخش جالبی از تاریخ خودرو در ایران را به نمایش گذاشته‌است؛ بدن‌های آهنینی که تاریخ را بر چهار چرخ خود سوار کرده‌اند تا در برابر چشمان شما قرار دهند؛ قدمت، اصالت و گنجینه‌ای از تاریخ و خاطره‌ات ارزشمند، سرمایه‌هایی‌ هستند که باعث شده این اتومبیل‌ها در قالب مجموعه‌ای به نام موزه خودروهای تاریخی در کنار هم جمع شوند.

این موزه کلکسیونی از نایاب‌ترین اتومبیل‌های جهان است که برخی از آنها هیج مشابهی در جهان ندارند و همین موضوع موزه خودروهای تاریخی را به مکانی جذاب برای گردشگری تبدیل کرده‌است. بهتر است برای شروع گردشمان از معماری ساختمان موزه شروع کنیم.

ساختمان موزه خودروهای تاریخی
نمای ساختمان موزه خودروهای تاریخی
موزه خودروهای تاریخی
موزه خودروهای تاریخی

معماری و فضای موزه خودروهای تاریخی

موزه خودروهای تاریخی در تاریخ ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۸۲ با نمایش ماشین‌های آنتیک آغاز به کار کرد اما به دلیل نامناسب بودن محیطی که خودروهای آنتیک در آن قرار داشت تصمیم به بازسازی ساختمان موزه گرفته شد تا ساختمان جدیدی در خور شان خودروهای لوکس و تاریخی احداث شود. بعد از بازسازی ساختمان جدید و افتتاح آن در یکم آبان سال ۱۴۰۰، چنان حال و هوای موزه عوض شد که در مدتی کوتاه آنرا بدل به بهشت ماشین‌بازها و علاقمندان به خودروهای آنتیک کرد. معماری جدید موزه با چهار سالن بزرگ که شبیه پارکینگ طراحی شده بر جاذبه‌های آن افزوده است و باعث شده تا عاشقان ‌خودروهای آنتیک لحظه‌ای برای گذراندن وقت خود در این موزه درنگ نکنند.

چیدمان این ‌خودروها در کنار هم و طراحی فضاهای داخلی، موزه را شبیه به گاراژ ثروتمندان و کلکسیون‌داران کرده است. این موزه با جمع‌آوری ‌خودروهای اسم و رسم‌دار صنعت خودرو‌سازی، سعی داشته به بهترین نحو، نمایشی از تاریخ ‌خودروها و ورود آنان به زندگی ایرانیان را نشان دهد.

گشت و گذار داخل موزه خودرو های تاریخی

تاریخ ساخت اتومبیل‌هایی که در موزه ‌خودروهای تاریخی موجود است؛ به پیش از دوران انقلاب اسلامی باز می‌گردد. امروزه همگی آنها در اختیار بخش فرهنگی بنیاد مستضعفان قرار دارند. در حال حاضر ۵۵ دستگاه اتومبیل سواری، ۲ عدد کالسکه و ۳ عدد موتورسیکلت در ۴ سالن موزه خودروهای تاریخی وجود دارد که البته ممکن است به مرور زمان به تعداد آنها افزوده شود.

از جمله ‌خودروهای آنتیکی که در این موزه می‌توانید مشاهده کنید باید به رولزرویس سیلور گوست Silver Ghost احمد شاه قاجار، کالسکه سلطنتی ناصرالدین‌شاه قاجار، «پیرس آرو» لیموزین آب‌طلاکاری شده رضاشاه، مدل کمیاب رولز رویس فانتوم ۴ ضد گلوله و فانتوم ۳ ، همچنین مدل‌های استثنایی مرسدس بنز  k۵۰۰ و k۶۰۰ لیموزین اشاره داشت که از نادرترین وسایل نقلیه در جهان هستند. هر کدام از اتومبیل‌هایی که در موزه خودروهای تاریخی قرار دارند به دلیلی آنقدر ارزش و اهمیت دارند که جایشان در موزه باشد اما تعدادی از آنها آنقدر عتیقه‌اند که نمونه مشابهی از آنها در جهان وجود ندارد.

رولزرویس سیلور گوست احمدشاه قاجار
رولزرویس سیلور گوست احمدشاه
کالسکه سلطنتی ناصرالدین شاه قاجار
کالسکه سلطنتی ناصرالدین‌شاه
لیموزین آب‌طلاکاری شده رضاشاه
لیموزین آب‌طلاکاری شده رضاشاه
ماشین گاردنر-سرپوله مخصوص مظفرالدین‌شاه
ماشین گاردنر-سرپوله مخصوص مظفرالدین‌شاه

سناریویی که برای این موزه از ابتدا چیده شد؛ پروژه‌ای جذاب برای جمع‌آوری و نگهداری خودروهای آنتیک تاریخ است که در نتیجه با قرارگیری تکه‌های پازل اتومبیل‌های عتیقه، تبدیل به این موزه‌ی ارزشمند در تهران شده است. برای کسانی که علاقمند به خودروهای تاریخی هستند چه چیزی بیشتر از این می‌تواند سرگرم کننده‌ باشد؟

با ارزش‌ترین ‌خودروها در صنعت خودرو‌سازی از سراسر جهان جمع‌آوری و در اختیار این موزه که امروزه به نام موزه ‌خودروهای تاریخی آن را می‌شناسیم سپرده شده‌است. شما بازدیدکنندگان گرامی با  نخستین قدمی که به درون موزه می‌گذارید حس و حال ویژه‌ای را تجربه خواهید کرد؛ به راستی که هر متر این موزه یک خودروی پر ابهت را در خود جای داده‌است. پیش از معرفی اتومبیل‌ها بهتر است ابتدا به سراغ دو کالسکه‌ای برویم که از متفاوت‌ترین‌های موزه هستند.

کالسکه‌های موزه ‌خودروهای تاریخی

یکی از بخش‌های چشمگیر موزه در میان همه خودرو‌های تاریخی، کالسکه‌ها هستند که هیبت و تاریخچه ساخت آنها می‌تواند دقایق طولانی شما را سرگرم تماشای خود کنند. در موزه ‌خودروهای تاریخی، دو کالسکه‌ عتیقه و کهنه‌سال نگهداری می‌شوند که هر کدام تاریخچه‌ حمل و نقل در ایران را به شکلی خاص و ویژه نمایش داده‌اند. تاریخ ورود کالسکه به ایران به عصر «شاه‌عباس دوم صفوی» بازمی‌گردد؛ زمانی که بازرگانی روسی کالسکه‎‌ای به شاه عباس دوم هدیه می‌دهد.

در دوران قاجاریه استفاده از کالسکه‌ها در ایران رواج می‌یابد؛ وسیله‌ای که در آن زمان متعلق به خواص جامعه بود و عوام توانایی استفاده از آن را نداشتند. یکی از مشهور‌ترین کارخانه‌های ساخت کالسکه‌، «واگن فابریک» اتریش بود که بیشتر سعی در ساخت و تولید کالسکه‌های سلطنتی داشت و کالسکه‌ ناصرالدین‌شاه یکی از محصولات این شرکت بود. در ادامه به معرفی کالسکه ناصرالدین‌شاه خواهم پرداخت.

کالسکه‌ی ناصرالدین شاه، قدیمی‌ترین وسیله نقلیه ایران

کالسکه «ناصرالدین‌شاه» یا «کالسکه ناصری» بدون شک یکی از دیدنی‌ترین خودروهای موزه است. این کالسکه قدیمی‌ترین وسیله‌ نقلیه‌‌ ایران با ۱۵۰ سال سن که تا امروز به جامانده و ما می‌توانیم تمام جلال و جبروت‌اش را در موزه خودروهای تاریخی مشاهده کنیم. ناصرالدین‌شاه سه مرتبه به فرنگستان سفر کرد و در این سفرها عاشق چیزهایی شد که ما امروز آنها را مظاهر مدرنیته در ایران می‌دانیم؛ دوربین عکاسی، دستگاه چاپ، ماشین دودی، پوشاک فرنگی و…!

کالسکه سلطنتی یکی از آن چیزهایی بود که چشم ناصرالدین‌شاه را گرفت؛ شرکت واگن فابریک در شهر وین به درخواست شاه کالسکه‌ای به اسم «ماریوس» ساخت که ما امروز می‌توانیم آنرا به عنوان قدیمی‌ترین کالسکه‌ ایران در موزه خودروهای تاریخی تماشا کنیم. کالسکه‌ای اتاقی که سقف آن متحرک نیست و در بخشی از بدنه‌اش از طلا استفاده شده‌است. برای تهیه خودروی شاه در آن زمان ۵ هزار تومان هزینه شد که مبلغ گزافی در آن زمان بود. اگر می‌خواهید بدانید ارزش این کالسکه چقدر بوده کافی است بدانید در آن زمان قیمت هر راس گوسفند ۸ قران و قیمت ۳ کیلو برنج ۳ قران بود.

کالسکه ناصرالدین‌شاه به علت داستان عجیبی که در تاریخچه‌‌اش ثبت شده؛ یکی از پرحاشیه‌ترین خودرهای موزه خودروهای تاریخی است؛ ماجرای آن از این قرار است که وقتی ناصرالدین شاه در سالگرد پنجاه سالگی سلطنتش به زیارت حرم  شاه‌عبدالعظیم در شهر ری رفت؛ به ضرب گلوله‌ «میرزا رضا کرمانی» ترور شد. پس از این حادثه غیرمنتظره درباریان با هدف جلوگیری از هرج و مرج و آشوب‌های احتمالی، جنازه‌ بی‌جان ناصرالدین‌شاه را داخل کالسکه ناصری می‌گذارند تا مردم تصور کنند که شاه زنده است. اتابک، صدراعظم ایران که در کنار جسم بی‌جان او نشسته بود دست شاه را در هوا تکان می‌داد تا مردم فکر کنند شاه جان در بدن دارد.

حدود ۱۳۰ سال از آن واقعه در تهران می‌گذرد و امروز این کالسکه زیبا با انبوهی خاطره در موزه‌ خودروهای تاریخی است و می‌توانیم به دیدنش برویم. بعد از مرگ ناصرالدین‌شاه قاجار، شاهان دیگر ایران هم از این کالسکه در مراسم‌های مختلف استفاده کردند. گفتنی است که در تاجگذاری پهلوی اول در مجلس موسسان از این کالسکه استفاده شد.

ورود کالسکه ناصری راه ورود کالسکه به ایران را همراه کرد و از آن تاریخ به بعد کالسکه‌ها وسیله حمل و نقل در ایران شدند. نخستین کالسکه سلطنتی ایران دقیقا در ورودی موزه قرار دارد؛ تماشای آن می‌تواند شروع یک روز پر‌ماجرا برای شما باشد.

کالسکه سلطنتی ناصرالدین‌شاه قاجار موزه خودروهای تاریخی
کالسکه سلطنتی ناصرالدین‌شاه
کالسکه محمدرضاشاه موزه خودروهای تاریخی
کالسکه محمدرضاشاه

کالسکه تاج گذاری محمدرضاشاه

این کالسکه خوش‌رنگ، بسیار زیبا و مجلل که برای تاجگذاری پهلوی دوم و ملکه‌اش ساخته شد؛ یکی دیگر از دیدنی‌های موزه خودروهای تاریخی است. وقتی شاه ایران تصمیم به تاجگذاری گرفت؛ ماموریت ساخت این کالسکه به «جوزف کلیکمان»، کالسکه ساز مشهور اتریشی واگذار شد. طراحی کالسکه‌ مجللی که حدودا ۳۰ هزار دلار برای ایران هزینه داشت؛ الهام گرفته از کالسکه خانواده سلطنتی «هابسبورگ» است.

کلیکمان به همراه دستیاران خود ۹ ماه وقت صرف ساخت کالسکه کردند. بعد از اتمام کار، کالسکه را به قطعاتی کوچکتر تقسیم و از فرودگاه وین به تهران فرستادند. کالسکه‌ هشت اسبه سرانجام در مراسم تاج گذاری شاه و ملکه در ۴ آبان سال ۱۳۴۶ بر روی خیابان‌های تهران به حرکت افتاد. همچنین از این کالسکه در جشن‌های ۲۵۰۰ ساله برای استقبال از سران کشورها استفاده شد.

بازدید از اتومبیل‌های لوکس موزه خودروهای تاریخی

بعد از بررسی کالسکه‌های آنتیک موزه خودروهای تاریخی، سراغ اتومبیل‌هایی می‌رویم که جذاب‌ترین و پرطرفدارترین بخش موزه را تشکیل می‌دهند. همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم موزه چهار بخش دارد که تقریبا سه بخش آن به اتومبیل‌های کلاسیک اختصاص داده شده‌‌است. در این بخش مقاله برخی از مهمترین اتومبیل‌های موزه را به شما معرفی می‎کنیم.

مرسدس بنز اهدایی آدولف هیتلر به رضاشاه پهلوی

مرسدس بنز‌ها از کلکسیونی‌ترین اجزای موزه خودروهای تاریخی هستند؛ یکی از منحصر به فردترین آنها، مرسدس بنز k۵۰۰  اتوبان کوریر Mercedes ۵۰۰۰K Autobahnkurier  است که در سال ۱۹۳۴ میلادی وارد ایران شد. این مرسدس بنز جزو نخستین اتومبیل‌هایی در جهان بود که اتاق آیرو دینامیکی داشت. از این مدل مرسدس بنز تنها ۶ دستگاه تولید شد که چهار دستگاه  K۵۰۰ و دو دستگاه  k۵۴۰ بودند. امروزه تنها یک دستگاه  K۵۰۰ و یک دستگاه  K۵۴۰ در جهان باقی مانده‌‌است.

شما می‌توانید مرسدس  k۵۰۰ را در موزه تماشا کنید. اما چطور این بنز از ایران سردرآورده؟ این ماجرا خودش یکی از داستان‌های جالب موزه است. در واقع این بنز زیبا که با رنگ سبز و کرم آراسته شده؛ هدیه «آدولف هیتلر» به پهلوی اول است. احتمالا به این دلیل که هیتلر می‌دانست ولیعهد ایران عاشق سرعت است این مدل بنز را برای بهبود روابط آلمان و ایران به او هدیه داد. این مرسدس بنز زیبا یه عنوان یکی از دست آوردهای صنعت خودروی آلمان شناخته شده‌است.

اتوبان کوریر یک لقب ملی برای اتومبیل آلمانی است و به این دلیل بر روی این مرسدس گذاشته شد که در آن سال‌ها اتوبان‌های آلمان سمبلی از قدرت در آلمان بودند و اتومبیل‌ها می‌توانستند با سرعت خود وسیله مناسبی برای تبلیغ ابهت «رایش سوم» باشند. موتور این مرسدس بنز هشت سیلندر خطی با سوپر شارژ است و تا ۲۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد؛ اما این را باید بگوییم که متاسفانه موتور این اتومبیل با ارزش در سال‌های گذشته با موتور یک «کادیلاک» عوض شده‌است. به گفته کارشناس موزه بسیاری از گردشگران برای دیدن این اتومبیل زیبا به موزه می‌آیند.

مرسدس بنز k۵۰۰  اتوبان کوریر موزه خودروهای تاریخی
مرسدس بنز k۵۰۰  اتوبان کوریر
مرسدس بنز k۵۰۰  اتوبان کوریر موزه خودروهای تاریخی
مرسدس بنز k۵۰۰  اتوبان کوریر
پیرس آرو | لیموزین آب‌طلاکاری شده رضاشاه
لیموزین آب‌طلاکاری شده رضاشاه
تصویر پیرس آرو | لیموزین آب‌طلاکاری شده رضاشاه با رنگ کارخانه‌ای سفید
لیموزین پیرس‌آروی رضاشاه با رنگ کارخانه‌ای سفید قبل از رنگ شدن

اتومبیل دست ساز رضاشاه، گران‎ترین لیموزین آمریکا در تهران

یکی دیگر از جواهرات موزه خودروهای تاریخی، لیموزین دست‌ساز «پیرس ارو» آمریکایی است. خودرویی که صدسال پیش به عنوان گران‌ترین لیموزین ایالت متحده آمریکا شناخته می‌شد. در ساخت این اتومبیل سرمه‌ای رنگ حدودا شش کیلوگرم آبکاری طلا استفاده شد و زمانی به عنوان ماشین مهمترین سیاستمداران جهان همه توجه‎‌ها را به خود جلب کرد.

این ماشین هم جزو ماشین‌های تشریفاتی رضاشاه پهلوی بود؛ در واقع او در سال ۱۳۰۹ با هدف خریداری ماشینی متفاوت برای مراسم تشریفاتی دست روی یکی از گران‌ترین لیموزین‌های آمریکایی گذاشت و با پرداخت ۳۰ هزار دلار آن را به ایران آورد. ماشینی که «نیویورک تایمز» از زمان با عنوان «مجلل‌ترین مرکب اربابان تخت طاووس در طول تاریخ» نام برد.

یکی دیگر از سیاستمداران سرشناسی که علاقمند به اتومبیل پیرس ارو بود؛ « ملک عبدالعزیز آل‌سعود»، پادشاه سابق عربستان بود. در بین سال‌های ۱۹۰۹ تا ۱۹۳۶ تمام روسای جمهور ایالات متحده آمریکا از اتومبیل‌های این شرکت استفاده کرده‌اند. پهلوی دوم نیز در سال‌های نخست سلطنت خود از این ماشین برای تشریفات درباری استفاده می‌کرد. بعضی از خصوصیاتی که این خودرو را منحصر به فرد می‌کنند عبارتند از:

•  تودوزی ماشین که از جنس ابریشم سفید شامپاینی رنگ اعلا است.

•  کلیه یراق‌آلات برنزی ماشین مانند دستگیره‌ها، قاب پنجره‌ها، قاب چراغ‌ها و سپرها آب‌طلا کاری شده‌است. همچنین گفتنی است جاسیگاری این خودرو تماما از جنس طلا است و بر روی آن چند نگین الماس کار شده‌است.

•  کفپوش این ماشین پشمی مرغوب از کشور روسیه است.

•  دو تاج پهلوی که نگینی سبز رنگ بر روی آنها قابل مشاهده است؛ بر درهای این اتومبیل قرار گرفته و نشان پادشاهی پهلوی هم بر روی صندلی‌ها حکاکی شده‌است. اتومبیل مزین به دو تاج طلایی رنگ دیگر هم است که بر بالای قاب چراغ‌های جلوی خودرو نصب شده‌است.

•  رنگ این خودرو پیش از ورود به ایران سفید بود که بعد از چند سال در ایران رنگ آن به سرمه‌ای تغییر پیدا کرد.

•  برخی از قطعات و لوازم ماشین مانند سر دنده طلای آن در سال‌های گذشته ناپدید شده‌است.

رولز رویس سیلور گوست احمدشاه قاجار

یکی دیگر از جالب‌ترین خودروهای موزه، رولز رویس سیلور گوست است که احمدشاه قاجار آن را در سال ۱۳۰۱ شمسی خریداری کرد. یکی از نخستین ماشین‌هایی که چرخش برروی سطح خیابان‌هان تهران به حرکت درآمد؛ قدیمی‌ترین خودروی موزه یکی از قدیمی‎ترین و خاص‌ترین اتومبیل‌های جهان هم هست. از این خودرو در دوران قاجاریه و پهلوی استفاده شده است. این ماشین انگلیسی گران قیمت یکبار پیش از انقلاب برای بازسازی و تعمیر به انگلستان فرستاده شد. رولز رویس سیلور گوست یکی از اصیل‌ترین اتومبیل‌های موزه خودروهای تاریخی است که ابهت زیادی به این موزه بخشیده است. سرعت این ماشین هندلی شش سیلندر، ۸۰ کیلومتر در ساعت است.

رولز رویس فانتوم ۳، خودروی تشریفاتی رضاشاه پهلوی

به غیر از رولز رویس سیلور گوست احمدشاهی شما می‌توانید در موزه خودروهای تاریخی رولز رویس دیگری را هم مشاهده کنید که متعلق به دوران رضاشاه پهلوی است. یک فانتوم ۳ کمیاب که از ارزشمندترین آنتیک‌های موزه خودروهای تاریخی است. این خودرو پس از تبعید رضاشاه مورد استفاده محمدرضاشاه در مراسم‌های تشریفاتی بود.

رولزرویس سیلور گوست احمدشاه قاجار
رولزرویس سیلور گوست احمدشاه
رولز رویس فانتوم ۳
رولز رویس فانتوم ۳
رولزرویس فانتوم ۴
رولزرویس فانتوم ۴
موریس آکسفورد موزه خودروهای تاریخی
موریس آکسفورد

رولز رویس فانتوم ۴، خودروی تشریفاتی محمدرضاشاه

موزه خودروهای تاریخی، کلکسیون جالبی از اتومبیل‌های رولز رویس دارد که همگی آنها کمیاب و باارزشند. یکی از این رولز رویس‌ها مدل فانتوم ۴ است که بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۶ توسط کمپانی رولز رویس تولید شد. اتومبیلی لوکس که ضد گلوله است و فقط ۱۸ عدد در جهان از آن ساخته شده‌است. پس از این که در کاخ مرمر به محمدرضاشاه تیراندازی شد؛ این خودروی ضدگلوله به کارخانه رولز رویس سفارش داده شد تا شیشه‌های ضد گلوله‌ی آن محافظ جان شاه ایران باشد. به غیر از پهلوی دوم، خانواده سلطنتی انگلستان هم از این نوع ماشین در تشریفات خود استفاده می‌کردند.

 موریس آکسفورد، جنتلمن‎ترین خودرو موزه

موریس آکسفورد قرمز رنگ موزه یکی از جنتلمن‌ترین اتومبیل‌های موزه است که در سال ۱۹۱۲ تولید شده و قدرت آن یک پنجم قدرت پراید است (۱۰ اسب بخار). این اتومبیل یکی از معدود خودروهای کلاسیکی است که در ایران سالم مانده است.

مرسدس بنز‌ ۶۰۰

در کنار کلکسیون‌ جذاب رولز رویس موزه باید حتما به کلکسیون بنزها هم اشاره کنیم که دیدنی‌ترین اتومبیل‌های موزه خودروهای تاریخی هستند. بنز‌های ۶۰۰ موزه از ارزشمندترین اتومبیل‌های جهان هستند که طرفداران زیادی دارند. از این اتومبیل ۲۶۷۷ عدد در جهان تولید شده است. خودروی مورد علاقه آنتیک‌بازهای جهان که هنوز هم طرفداران زیادی دارند. شرکت بنز اعلام کرده است که تمام مدل‌های این مرسدس بنز در جزئیات با هم متفاوتند و همگی آنها به یک شکل تولید نشدند.

مشهورترین مدل آن، مرسدس بنز ۶۰۰، «پولمن» است که می‌توانید این مدل را در موزه خودروهای تاریخی تماشا کنید. بسیاری از سیاستمدارن و مشاهیر دنیا مانند «الویس پریسلیی»، «جان لنون» و «الیزابت تایلور» به این مدل مرسدس بنز علاقه داشتند.

لیموزین لینکلن کانتینتال، درازترین خودروی موزه

درازترین اتومبیل موزه خودروهای تاریخی، لینکلن کانتینتال سفید رنگی است که هفت متر طول دارد و از آخرین اتومبیل‌های سفارشی شاه به کمپانی‌های خارجی بود. این لینکلن هیچ نمونه مشابه دیگری ندارد و در سال ۱۹۷۸ میلادی در کشور آمریکا تولید شد. یکی از خوش چهره‌ترین اتومبیل‌هایی است که می‌توانید در موزه خودروهای تاریخی تماشا کنید.

مرسدس بنز‌ ۶۰۰ موزه خودروهای تاریخی
مرسدس بنز‌ ۶۰۰
لیموزین لینکلن کانتینتال موزه خودروهای تاریخی
لیموزین لینکلن کانتینتال
پنتر جی ۷۲ موزه خودروهای تاریخی
پنتر جی ۷۲
مورگان پلاس ۸ موزه خودروی تاریخی
مورگان پلاس ۸

پنتر جی ۷۲

پنتر اتومبیل انگلیسی جذابی است که بنیاندگذار آن «رابرت جانگل» است. نخستین اتومبیلی که این شرکت ساخت «پنتر جی ۷۲» شهرت دارد و در سال ۱۹۷۲ تولید شده است؛ خودرویی اسپرت با طرح کلاسیک که از موتورهای قدرتمند «جگوار» نیرو می‌گیرد.

مورگان پلاس، یکی از خوش‌رنگ‌های موزه

یکی از خودروهای کلاسیک موزه خودروهای تاریخی که رنگ و قیافه جذابی دارد «مورگان پلاس» است. رنگ نارنجی آن بسیار خاص و جالب و حال و هوای متفاوتی به موزه بخشیده است. این خودرو کمیاب در سال ۱۹۶۸ در کشور انگلستان تولید شده و سرعتی معادل با ۲۱۰ کیلومتر در ساعت دارد.

سوپر اسپورت‌های جذاب موزه

اتومبیل‌های سوپر اسپورت‌ موزه خودروهای تاریخی، بخش جذاب دیگر موزه هستند که بیشترین طرفدار را در بین بازدیدکنندگان دارند. شما در سالن شماره ۴ می‌توانید اغلب این اتومبیل‌ها را که به خانواده سلطنتی پهلوی تعلق داشت تماشا کنید. در این بخش به معرفی برخی از خاص‌ترین اتومبیل‌های سوپر اسپرت می‌پردازیم.

خودرو «ام پی وی تهران»

 تنها خودروی جهان که با همکاری سه شرکت پورشه، فولکس واگن و بنز ساخته شد.

تنها یک رنگ نارنجی قابلیت آن را دارد که در میان رنگ‌های کلاسیک اتومبیل‌های موزه ‌خودروهای تاریخی، این مکان را از یکنواختی رنگ‌ها دربیاورد. یک خودروی تک سرنشین ساخت سال ۱۹۷۲ میلادی، که توسط سه شرکت اسم و رسم‌دار صنعت خودرو‌سازی جهان یعنی «پورشه»، «فولکس واگن» و «مرسدس بنز» طراحی شده‌است. این خودروی جذاب تنها همکاری مشترک این سه شرکت است و به عنوان یکی از ارزشمند‌ترین اتومبیل‌های جهان در موزه خودروهای تاریخی نگهداری می‌شود.

همکاری بی‌سابقه‌ سه شرکت غول آلمانی برای ساخت این اتومبیل بی‌علت نبوده؛ این خودرو که «ام پی وی تهران» نام دارد با دستور صدراعظم وقت آلمان، «ویلی برانت» به مناسبت سالگرد تولد ۱۲ سالگی ولیعهد ایران تولید شد. این اتومبیل سوپر اسپرت ۲ کلید نقره‌ای و طلایی دارد. کلید نقره‌ای امکان ۳۰ کیلومتر بر سرعت و کلید طلایی هم امکان حرکت با سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت را برای راننده فراهم می‌کند.

کرایسلر k۳۰۰ اسپشیال

این کرایسلر خوش‌رنگ و خاص هدیه پهلوی دوم به همسر دومش ثریاست. ماشینی سفارشی که داشبورد و فرمان آن با طلا آبکاری شده‌اند و مجهز به یخچال، تهویه مطبوع و گرامافون است.

ام پی وی تهران موزه خودروهای تاریخی
ام پی وی تهران
کرایسلر k۳۰۰ اسپشیال موزه خودروهای تاریخی
کرایسلر k۳۰۰ اسپشیال
پورشه ۹۳۴ موزه خودروهای تاریخی
پورشه ۹۳۴
لامبورگینی کانتاش ال پی ۴۰۰ موزه خودروهای تاریخی
لامبورگینی کانتاش ال پی ۴۰۰

پورشه ۹۳۴

یکی از سوپر اسپرت جذاب موزه خودروهای تاریخی پورشه ۹۳۴ نارنجی رنگی است که در واقع یک مدل‌ ماشین مسابقه‌ای در رقابت‌های مهم اروپایی در سال‌های ۷۹-۱۹۷۶ بود. این ماشین را «فیروز سعید انصاری» از وابستگان دربار، پیش از انقلاب اسلامی خرید و با خود به ایران آورد. ماشینی که در ابتدا رنگ آن مشکی بود و برای کمپانی «مکس موریتز» در رقابت‌های اتومبیل رانی مسابقه می‌داد. گفتنی است که در همین بخش از موزه می‌توانید مدل مشکی رنگ پورشه ۹۳۴ را که جزو نخستین نسل ماشین‌هایی توربو شارژ هستند را مشاهده کنید.

لامبورگینی کانتاش ال پی ۴۰۰

لامبورگینی، نام یکی از سرشناس‌ترین کارخانه‌های صنعت ماشین‌سازی ایتالیاست که به تولید اتومبیل‌های سوپر اسپرت مشهور است. در موزه خودروهای تاریخی، لامبورگینی وجود دارد که یکی از باوقارترین و لوکس‌ترین سوپر اسپورت‌های لامبورگینی است.

لامبورگینی کانتاش ۱۲ سیلندری قرمز رنگ که در سالن ‌خودروهای سوپر اسپرت موزه خودروهای تاریخی با وقار ایستاده و تمام نگاه‌ها را معطوف خود می‌کند. یکی از گران‌ترین‌های موزه که همچون الماس در میان دیگر اتومبیل‌های این بخش می‌درخشد. اتومبیل لاکچری که در سال ۱۹۷۴ ساخته شده و با سرعت ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت، خود را از دهه‌ هفتاد میلادی به حال حاضر به ایران رسانده. به جرات می‌توان گفت این لامبورگینی یکی از برترین لامبورگینی‌های ساخته شده توسط این شرکت ایتالیایی است.

طراح لامبورگینی کانتاش، «مارچلو گاندینی» است که قبلا مدل «میورا» را برای این شرکت ایتالیایی طراحی کرده بود. مدل کانتاش با هدف تولید سریعترین خودروی خیابانی جهان طراحی شد؛ اتومبیلی که جایگزین مدل میورای شرکت لامبورگینی شد و جایگاه این غول صنعت خودروسازی را در تولید اتومبیل‎های سوپر اسپرت در جهان تثبیت کرد.

درهای لامبورگینی کانتاش به شکل قیچی از بالا باز می‌شوند. چراغ‌های آن مخفی شونده هستند و دستگاه صوتی آن پخش نوار کاست ساخت شرکت «فیلیپس» است.

این اتومبیل گران قیمت را خواهر شاه به ولیعهد هدیه داده بود و اکنون در موزه خودروهای تاریخی می‌توانید آن را تماشا کنید.

لامبورگینی میورا اس

لامبورگینی افسانه‌ای دیگر در موزه خودروهای تاریخی، لامبورگینی میورای سفید رنگی است که ۷۶۴ دستگاه از آن در بین سال‌های ۷۲-۱۹۷۶ تولید شده‌اند. میورا یکی از کلکسیونی‌ترین اتومبیل‎های سوپر اسپورت جهان است. پهلوی دوم علاقه ویژه‌ای به این مدل لامبورگینی داشت و از آن دو دستگاه به قیمت ۱۳ میلیون لیر ایتالیا سفارش داد که هر دو دستگاه در حال حاضر در خارج از ایران هستند. جالب است بدانید که یکی از این لامبورگینی‌ها زمانی در اختیار «نیکلاس کیج» بازیگر مشهور هالیوود بود.

اتومبیل میورای موزه خودروهای تاریخی پیش از انقلاب به دختر شاه تعلق داشت و امروز شما می‌توانید آن‌را در موزه خودرو تماشا کنید.

پنتر لیرز

«پنتر لیرز» اتومبیلی منحصر به فرد انگلیسی است که در سال ۱۹۷۴ تولید شده است و می‎‌توان لقب عجیب‎‌ترین خودرو موزه را به آن داد. در جهان فقط یک عدد از  این مدل ساخته شده که می‌توانید این اتومبیل آبی رنگ جذاب را در موزه خودروهای تاریخی مشاهده کنید. اتومبیل مسابقه‌ای که ۱۴۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد و مخصوص مسابقه در ساحل طراحی شده است.

 فراری سوپر فست

فراری سوپر فست که تنها ۳۶ عدد از آن در جهان تولید شده، پورشه‌ای است که محمدرضاشاه در واپسین سال‌های سلطنت از کمپانی آلمانی خریداری کرد و تقریبا بدون استفاده تا امروز باقی مانده است و شما می‌توانید در موزه خودروهای تاریخی به تماشای آن بروید. یکی از گران‌بهاترین خودروهای موزه تاریخی که در بین سوپر اسپرت‌ها از اصالت زیادی برخوردار است.

لامبورگینی میورا اس موزه خودروهای تاریخی
لامبورگینی میورا اس
لامبورگینی میورا اس موزه خودروهای تاریخی
لامبورگینی میورا اس
پنتر لیرز موزه خودروهای تاریخی
پنتر لیرز
پنتر لیرز موزه خودروهای تاریخی
پنتر لیرز

مدل دیگر اتومبیل‌های موزه خودروهای تاریخی

در موزه خودروهای تاریخی می‌توانید بسیاری دیگر از اتومبیل‌های کمیاب و لوکس را مشاهده کنید که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

• اسکس تراپلین ۱۹۳۳

• فیات ۵۱۹

• کادیلاک فلیت وود سری ۶۰

• فورد مدل ای ۱۹۲۷-۱۹۳۱

اسکس تراپلین ۱۹۳۳ موزه خودروهای تاریخی
اسکس تراپلین ۱۹۳۳
فیات ۵۱۹ موزه خودروهای تاریخی
فیات ۵۱۹
فورد مدل ای ۱۹۲۷-۱۹۳۱ موزه خودروهای تاریخی
فورد مدل ای ۱۹۲۷-۱۹۳۱
کادیلاک فلیت وود سری ۶۰ موزه خودروهای تاریخی
کادیلاک فلیت وود سری ۶۰

• مرسدس بنز دبلیو ۱۷۰ دی‌اس

• کادیلاک سری ۶۲

• رولز رویس کامارگیو

• رولز رویس کورنیش

• لامبورگینی اسپادا

• فورد A

ام جی تی سی مدل ۱۹۵۰  موزه خودروهای تاریخی
ام جی تی سی مدل ۱۹۵۰ 
کادیلاک سری ۶۲ موزه خودروهای تاریخی
کادیلاک سری ۶۲
اشتوتزبلاوک هاوک موزه خودروهای تاریخی
اشتوتزبلاوک هاوک
رولز رویس کورنیش موزه خودروهای تاریخی
رولز رویس کورنیش

• فراری ۳۶۵ GT4 ‌‌BB

• مازراتی گیبلی

• فورد موستانگ

• کادیلاک ال‌دورادو

• پورشه ۹۲۸

رولزرویس سیلور کلاود موزه خودروهای تاریخی
رولزرویس سیلور کلاود
فراری ۳۳۰ موزه خودروهای تاریخی
فراری ۳۳۰
مازراتی گیبلی موزه خودروهای تاریخی
مازراتی گیبلی
لانچیا فلامینیا کوپه موزه خودروهای تاریخی
لانچیا فلامینیا کوپه

• اشتوتزبلاوک هاوک

• ام جی تی سی مدل ۱۹۵۰ 

• رولزرویس سیلور کلاود

• آستین هیلی ۱۰۰-۶

• لانچیا فلامینیا کوپه

فراری ۳۶۵ GT4 ‌‌BB موزه خودروهای تاریخی
فراری ۳۶۵ GT4 ‌‌BB
فراری ۳۶۵ GT4 ‌‌BB موزه خودروهای تاریخی
فراری ۳۶۵ GT4 ‌‌BB
آستین هیلی ۱۰۰-۶ موزه خودروهای تاریخی
آستین هیلی ۱۰۰-۶
لامبورگینی اسپادا موزه خودروهای تاریخی
لامبورگینی اسپادا

سخن آخر

در این پست در مورد موزه خودروهای تاریخی ایران توضیحاتی ارائه کردیم؛ آدرس، نقشه، نحوه دسترسی با وسایل نقلیه عمومی و شخصی، تاریخچه ورود اتومبیل به ایران و معرفی موزه و اتومبیل‌های آن، از جمله این توضیحات هستند. امیدواریم این پست برای شما مفیده بوده و بازدید خاطره‌انگیزی از موزه خودروهای تاریخی ایران داشته باشید.

*از کتاب سفرنامه فرنگستان به قلم مظفرالدین‌شاه، و مقاله لئون سرپوله در مجله ساینتیفیک آمریکن در تاریخ ۸ دسامبر ۱۹۰۰.

برچسب‌ها: آدولف هیتلر، احمدشاه، بنیاد مستضعفان، پهلوی اول، پهلوی دوم، سعدالدوله، شاه‌عباس دوم، فیروز سعید انصاری، لئون سرپوله، مظفرالدین‌شاه، موزه خودروهای تاریخی، میرزا رضا کرمانی، ناصرالدین‌شاه، ناظم‌السلام کرمانی